Rodzaje szlaków

Szlaki w powiatach

Informacje

Wyszukiwarka


Google

Polecamy

Informacje o szlaku

Nazwa szlaku: Porzucony szlak niebieski
Długość: 1.30 km
Znak / kolor: [niebieski]
Administrator: brak danych
Trasa szlaku:

Łupsztych - prawdopodobnie Gietrzwałd(?)

Opis:
Poniższy szlak jest przykladem na to jak wyglądają losy szlaku turystycznego porzuconego przez swojego właściciela. Wyznakowany w dobrej wierze, kilkanaście lat temu, miał zapewne stanowić alternatywną drogę dla turystów udajacych sie do Gietrzwałdu.
Niestety, sposób wykonania tego szlaku sugerować może przyczyny niepowodzenia tego przedsięwzięcia, jako uczeszczanej trasy turystycznej. Na potwierdzonym przebiegu szlaku o długości 1.3 km stwierdzono zaledwie trzy piktogramy, co w przypadku szlaku pieszego jest zdecydowanie za mało. Oznakowanie umieszczone zostało ponadto w takich miejscach, że nie sugeruje jego dalszego przebiegu. Zastosowano m.in podstawowy piktogram na rozwidleniach dróg, przez co turysta poruszający sie tym szlakiem nie jest w stanie wybrać właściwej drogi.

Przedstawiamy państwu ten szlak jako smutny przykład niekonsekwencji w administrowaniu szlakiem turystycznym, który poprzez nieumiejetne poprowadzenie możne stanowic nawet zagrożenie dla potencjalnych turystów.

W żargonie znakarskim szlaki tego typu określa sie jako "szlaki widmo", czyli takie, że nie jesteśmy w stanie określić właściciela szlaku oraz jego dokładnego przebiegu. Niestety takie szlaki na terenie naszego województwa  w dalszym ciągu sie trafiają.
Autor opisu: Milan Rzepkowski

Opis etapów szlaku

km ↓ km ↑ Opis etapu
0.00 1.30 Prawdopodobny początek szlaku
Prawdopodobny początek szlaku na rozwidleniu dróg na ul. Cyranki w Łupsztychu

1.30 0.00 Rozwidlenie dróg
W tym miejscu spotykamy ostatnie potwierdzone oznakowanie. Drogi w tym miejscu rozchodzą się, a zastosowane oznakowanie odbiegające od zasad znakarski nie sucgeruje nam która droge wybrać. W obydwu kierunkach trasa mocno zarośnięta.


Pliki GPS:

20100121210651__35_gps_file_0.gpx